Skip links

Rezerwacja i płatności

Dysponujemy ograniczoną ilością sprzętu, dlatego wskazana jest rezerwacja onlinowa na konkretną godzinę za pomoca systemy rezerwacji.

Minimalne obłożenie pontonu to 4 osoby, maksymalne 7 osób. Im więcej osób tym lepiej gdyż ponton jest odpowienio zbalansowany i jest sterowniejszy.

Płatność na obecną chwilę przyjmujemy tylko w gotówce lub online za pośrednictwem modułu rezerwacji na miejscu. rezerwacje są trzymane do 30 minut przed godziną rozpoczęcia spływu i należy sie pojawić w tym czasie na przystani.

Pakiet ogniskowy dla gości indywidualnych zawierający kiełbaski z dodatkami: +10 zł.

Rezerwacje grupowe

Dla grup minimum 14 uczestników zorganizujemy spływ w dowolnym terminie.

Zapytania i rezerwacje dla firm: firmowe@rafting-wroclaw.pl  +48 690 665 966
Rezerwacja grupowe, urodziny: grupy@rafting-wroclaw.pl
Wycieczki szkolne: szkolne@rafting-wroclaw.pl

Cennik spływy pontonowe

Trasa Jarnołtów – Leśnica

Cena biletu na spływ pontonowy zawiera następujące składowe: wypożyczenie sprzętu, instruktaż przed rozpoczeciem płynięcia, transport autokarem Leśnica – Ratyń oraz korzystanie z infrastruktury przystani.

Aktualne ceny znajdują się w systemie rezerwacyjnym – link poniżej.

Bilety zniżkowe z karta Nasz Wrocław -10%  lub Nasz Wrocław MAX -15% oraz Wrocławska Kartą Seniora -10% dostępne jedynie w rezerwacji online poniżej. Przy rezerwacji telefonicznej nie ma możliwości skorzystania z w/w zniżek!

Przy zakupie biletu ulgowego może być wymagane okazanie dokumentu uprawniającego do zakupu biletu ulgowego.

Przy rezerwacji na 4 osoby lub więcej ponton jest na wyłączność.

Dni i godziny wypłynięcia

sobota-niedziela i dni wolne od pracy od godziny 11:00, 11:45, 12:30, 13:15, 14:00, 14:45, 15:30

Informacje spływy kajakowe

„Dolnośląski szlak dwóch sióstr” Strzegomka i Bystrzyca – Katy Wrocławskie – Wrocław Leśnica
Długość trasy – 19 km
Trudność – na trasie wyraźny nurt, polecamy dla osób, które uczestniczyły już co najmniej raz w spływie kajakowym
Miejsce spotkania i jednocześnie meta spływu – Centrum Rekreacji Przystań Złotniki, Wrocław ul. Skoczylasa 57A
Aktualne ceny znajdują się w systemie rezerwacji. przy rezerwacji online atrakcyjne zniżki.
Cena zawiera:
 • Transport wszystkich uczestników autokarem na start
 • Najwyższej klasy kajaki polietylenowe Finder 2-osobowe, kapoki, wiosła, worki wodoodporne
 • Instruktaż i asekuracja na wodzie przez profesjonalnych instruktorów
 • Ognisko z kiełbaskami na zakończenie spływu
Po spływie korzystanie z infrastruktury Przystani Złotniki
Dni i godziny wypłynięcia: weekendy i dni wolne od pracy, spotkanie o godzinie 9:00.

  Rezerwacja telefoniczna:
  +48 505 849 282

  Rezerwacja e-mailowa: biuro@rafting-wroclaw.pl

  Travel project Adam Dudziński
  Przystań Złotniki
  ul. Skoczylasa 57
  54-071 Wrocław

  Dla kogo spływy pontonowe?

  Atrakcja jest przeznaczona dla każdego. Dla gości indywidualnych pływamy w weekendy od godziny 10:00 do 16:00 – co godzinę. Każdy może się zapisać na konkretną datę i godzinę i przyjechać na spływ. Cała atrakcja z przewiezieniem na start, instruktażem, rozdaniem sprzętu zajmuje ok 2 godziny, z czego ok 70 min płynięcia. Przy rezerwacji na minimum 4 osoby macie Państwo ponton na wyłączność. Pontony są przeznaczone dla max 7 osób dorosłych. Posiadamy dużą ilość sprzętu co pozwala nam obsłużyć nawet bardzo duże grupy do 400 osób. Dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób organizujemy spływy w dowolnym wskazanym terminie.

  Jaką trasą pływamy na pontonach?

  Pięciokilometrowy odcinek rzeki Bystrzyca przepływający przez Park Krajobrazowy pomiędzy Jarnołtowem a Leśnicą we Wrocławiu. Można do nas dojechać komunikacją miejską (Pętla Leśnica)

  Gdzie was znajdziemy?

  Centrum Rekreacji Przystań Złotniki znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Skoczylasa 57a (Leśnica). W to miejsce przyjeżdżamy na spływ. Standardowo przystań jest otwarta w weekendy do godziny 19:00. Przy imprezach grupowych do 23:00.

  Jak to wygląda po przyjeździe?

  Przystań, do której przyjeżdżacie jest na mecie spływu. Po przyjeździe przewozimy Państwa naszym autokarem do Ratynia, z Ratynia idziecie Państwo po ok. 1 km odcinku szlaku turystycznego – „Ścieżki Dydaktycznej Jarnołtów-Ratyń”. Spacer kończy się przy Moście Jarnołtowskim, gdzie jest nasza górna przystań. Tam rozpoczyna się spływ.

  Czy w rzece są duże fale?

  Bystrzyca nie jest rzeką o charakterze górskim. Nie ma fal ani wodospadów, ale za to oprócz wartkiego nurtu znajduje się spora ilość zwalonych drzew. Zalegają przy brzegu, czasem przegradzają w dużej części koryto rzeki tworząc malownicze przesmyki. Nie trzeba nigdzie przenosić pontonu. Cały odcinek jest spławny.

  Czy ponton nie przedziurawi się uderzając o takie zwalone drzewo?

  Nasze pontony są bardzo wytrzymałe. Mogą pomieścić 7 osób dorosłych. Nawet jeśli ponton się przedziurawi, to powietrze zejdzie tylko z jednej z 7 komór z których jest zbudowany. Jest to więc bardzo bezpieczna forma rekreacji wodnej. Dodatkowo na odcinku, którym pływamy, zabezpieczamy lub usuwamy przeszkody, na których ponton mógłby złapać dziurę.

  Czy rzeka jest głęboka?

  Odcinek, którym pływamy nie jest głęboki. Pierwsza część – bardziej wartka wody w większości max do pasa, niewielkie punkty głębsze, druga część od Ratynia, bardziej leniwa, tu jest max do 1,5 m.

  Czy są kapoki?

  Tak, kapoki są obowiązkowe.

  Kto może płynąć?

  Nasz spływ jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Nawet takie małe roczniaki śpią sobie podczas płynięcia w pontonie. Seniorzy są za to zachwyceni roślinnością lasów łęgowych i licznym ptactwem.

  Jak się ubrać?

  Luźny ubiór, najlepiej sportowy. Nie ma potrzeby brać butów na zmianę. Zawsze warto mieć coś od deszczu.

  Co robić po spływie?

  Po spływie można spędzić miło czas piknikując na naszej przystani. Palą się ogniska, na których można upiec sobie kiełbaskę. W weekendy od godziny 13:00 na naszej przystani odbywają się animacje dla dzieci. Teren przystani jest doskonały do rozgrywek np. w bule, cornhola czy badmintona.

  Jak zarezerwować?

  Telefonicznie 505 849 282 lub mailowo biuro@rafting-wroclaw.pl.

  Czy organizujecie imprezy grupowe?

  Organizujemy imprezy grupowe w tym firmowe w połączeniu z cateringiem grupowym, który zapewnia współpracująca z nami firma. Imprezy organizujemy w dowolnie wskazanym terminie w każdy dzień tygodnia. Na przystani posiadamy infrastrukturę piknikową w tym namioty cateringowe. Organizujemy imprezy grupowe i firmowe do 400 osób. Zapytania o pakiety grupowe prosimy przesyłać na adres grupy@rafting-wroclaw.pl

  Czy organizujecie wycieczki szkolne?

  Mamy specjalną ofertę dla szkół: spływ połączony z ogniskiem z kiełbaskami. Szczegóły w zakładce: https://rafting-wroclaw.pl/oferta-dla-szkol/

  Zniżki, rabaty i promocje dostępne jedynie w rezerwacji online.