Skip links

Dolnośląski szlak Dwóch Sióstr – Strzegomka i Bystrzyca Trasa dla wygodnych – 10 km, 2,5 godziny płynięcia

Miejscem rozpoczęcia spływu jest Przystań Złotniki we Wrocławiu. Z tego miejsca autobusem wszyscy uczestnicy są przewożeni na start spływu do Bogdaszowic (ok 18 min). Pierwsza część naszego spływu kajakowego odbywa się na rzece Strzegomce, która od Bogdaszowic płynie głównie przez tereny leśne tworząc rozlewiska i mokradła, następnie w Samotworze wpływamy na Bystrzycę i Bystrzycą przez Jarnołtów płyniemy do Wrocławia. Meta spływu znajduje się na Przystani Złotniki – czyli w miejscu, z którego rozpoczęliśmy naszą przygodę.

Trasa: Bogdaszowice – Wrocław Leśnica – ok 10 km

Czas spływu: Rzeki z wyraźnie płynącym nurtem – ok 2,5 godziny

Przenoski: dwie niezbyt uciążliwe i krótkie przy malowniczych wodospadach w Jarnołtowie – płaski brzeg i łagodne zejście – długość ok 25m każda.

Dla kogo? – z uwagi na fakt, że w obu rzekach występuje wyraźny nurt, szlak ten jest polecany dla osób, które uczestniczyły co najmniej raz w spływie kajakowym i znają podstawy wiosłowania i poruszania się w kajaku.

Kiedy: Dla klientów indywidualnych pływamy w weekendy i dni wolne od pracy oraz długie weekendy, dla grup minimum 16 osób organizujemy spływy w dowolny dzień.

Program:

10:00 – zbiórka na Przystani Złotniki we Wrocławiu przy ul. Skoczylasa 57a i wyjazd autokaru do Kątów Wrocławskich, rozdanie sprzętu i instruktaż

11:00 – wodowanie kajaków i rozpoczęcie spływu

14:00 – przewidywany czas dopłynięcia na metę do Przystani Złotniki pod warunkiem braku dłuższych przerw na trasie płynięcia.

Możliwość piknikowania po spływie na terenie Przystani Złotniki do godziny 19:00.

Do spływów kajakowych używamy 2-osobowych kajaków polietylenowych model Finder. Bardzo wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu, każdy uczestnik otrzymuje wiosło, kapok oraz wodoodporny worek żeglarski po jednym do kajaka.

Płynącym na trasie towarzyszą nasi wykwalifikowani instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo płynących.