Skip links

Spływ pontonowy w połączeniu z piknikiem plenerowym to doskonały pomysł na imprezę firmową lub nieformalne spotkanie grupy znajomych. Realizujemy zamówienia na imprezy od 10 do 250 uczestników.

Spływ pontonowy to nowa atrakcja integracyjna we Wrocławiu. Ponton jest 7-osobowy i płynięcie nim wymaga współpracy całej załogi. Rzeka Bystrzyca na odcinku Jarnołtów – Leśnica jest bezpieczna a jej największym atutem są walory krajobrazowe. W rzece wystepuje nurt na całym odcinku, co sprawia, że spływ jest bardzo przyjemny i nie wymaga nadmiernego wysiłku.

Imprezę rozpoczynamy na przystani. Uczestnicy zostają podzieleni na załogi i wypływają do Leśnicy. Pierwszy etap wiedzie przez malownicze zakola rzeczne Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, następnie po lewej stronie pojawiają się zabudowania Ratynia. Dalej rzeka przepływa pod wiaduktem drogowym nowej obwodnicy Leśnicy i uczestnicy wpływają do Lasu Ratyńskiego. Lasem Ratyńskim dopływają do Leśnicy. Z mety uczestnicy są przewożeni autokarem do ratynia na fragment ściezki dydaktycznej. Po 15 minutowym spacerze dochodzą do Polany Ogniskowej Przystani Jarnołtów. Polana znajduje się 200 metrów od miejsca rozpoczęcia spływu.

Polana Ogniskowa to wydzielony teren otoczony łąkami i lasami zapewniający dyskrecję i komfort przebywania z naturą. Na co dzień na polanie znajdują się paleniska ogniskowe, ławki i stoły, kije do pieczenia kiełbasy oraz drewno ogniskowe.

Impreza na polania może mieć dwojaką formułę:

  1. Piknik ogniskowy podstawowy – Taka formuła jest przeznaczona dla grup o umiarkowanym budżecie oraz z ilością uczestników mniejsza niż 20 osób. Po spływie czeka na uczestników płonące ognisko, kiełbaski, pieczywo, ketchup, musztarda, 1 misa sałatki oraz napój gazowany 0,5l na osobę, naczynia jednorazowe. Cena od 80 zł za osobę zawiera spływ oraz piknik.
  2. Piknik ogniskowy rozszerzony – przeznaczony dla większych grup. Piknik jest przygotowywany i obsługiwany przez Koło Gospodyń Wiejskich. Po spływie czeka na uczestników płonące ognisko wydzielone, zadaszone miejsce do biesiadowania, chleb wiejski pieczony, smalec swojski, ogórki kiszone własne, pomidory z mozarellą, 2 rodzaje sałatek, ogórki zielone z pomidorami na talerzu z cebulką, tzatziki. Na ciepło z grilla są serwowane sery camembert, karkówka, szaszłyki warzywne, kaszanka i pieczarki. Do tego garnek wiejskiego żurku oraz kiełbaski do samodzielnego upieczenia na ognisko. W menu znajdują się równiez gazowane napoje. Cena od 150 zł za osobę zawiera spływ oraz piknik.

Miejsce piknikowe znajduje się w parku krajobrazowym i na obszarze wystepowania wielu gatunków zwierząt. Nasze pikniki odbywają się do godziny 22:30.

Rezerwacje grupowe prosimy kierowac na adres: grupy@rafting-wroclaw.pl