Skip links

Najważniejsze elementy:

  1. Część rekreacyjna – bardzo bezpieczny spływ pontonami 7-osobowymi po rzece Bystrzyca na trasie Jarnołtów-Leśnica
  2. Część edukacyjna – spacer z przewodnikiem po Ścieżce Dydaktycznej Jarnołtów-Ratyń z przedstawieniem przyrody Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy
  3. Część integracyjna – ognisko z pieczeniem kiełbasek na zakończenie

 

  1. Część rekreacyjna – Uczniowie otrzymują kapoki oraz wiosła i pod opieką ratownika płyną dużymi 7-osobowymi pontonami z Jarnołtowa do Ratynia. Rzeka na tym odcinku nie przekracza głębokości 1,5 metra, nurt jest bardzo spokojny, a w rzece nie ma żadnych niebezpiecznych miejsc. Dodatkowo spływ jest zabezpieczony przez ratownika. Podczas płynięcia uczniowie poznają przyrodę parku z wody. Można dostrzec żeremia bobrowe, efekty erozji brzeżnej Bystrzycy, przy odrobinie szczęścia można spotkać czarnego bociana lub nurogęś. Zdarza się również spotkać stado saren przeprawiające się przez rzekę na drugą stronę. Spływ trwa około godzinę. Z Leśnicy przejeżdżacie Państwo swoim autokarem do Ratynia (ok 10 min) na Ścieżkę Dydaktyczną Jarnołtów-Ratyń.
  2. Część edukacyjna – Ścieżka dydaktyczna Jarnołtów – Ratyń ma całkowitą długość ponad 5 km. My przejdziemy najciekawszy fragment tej ścieżki z Ratynia do Jarnołtowa – około 1,5 km łagodnego spaceru. Na ścieżce znajdują się tablice informacyjne poświęcone przyrodzie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Można podziwiać roślinność parku, a także ciekawe formy erozji brzeżnej w postaci zarastających starorzeczy. Prowadzący wędrówkę przewodnik będzie nam opowiadał o przyrodzie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Spacer kończy się na Przystani Jarnołtów – miejsca, z którego wypłynęliśmy do Leśnicy.
  3. Część integracyjna – wspólne ognisko na przystani z pieczeniem kiełbasek. Zakończenie i odjazd autokaru.

 

Najważniejsze informacje:

Rzeka Bystrzyca na odcinku Jarnołtów – Leśnica jest płytka i bezpieczna. Uczestnicy nawet się nie zmoczą. Największą atrakcją są walory przyrodnicze terenu, przez który przepływa rzeka.

– Dysponujemy 7-osobowymi ogromnymi pontonami raftingowymi bardzo wytrzymałymi, każdy z uczestników otrzymuje wiosło oraz kapok. Nie ma najmniejszych szans na przewrócenie pontonu. Praca zespołowa to doskonała integracja dla uczniów.

– Każda grupa jest zabezpieczona przez ratownika, który towarzyszy grupie podczas płynięcia.

– W każdym pontonie musi płynąć osoba dorosła. Z naszej strony dajemy 2 osoby w postaci ratownika i przewodnika. Do pozostałych pontonów zamawiający zapewnia opiekunów. Przykładowo przy grupie 25 dzieci wykorzystamy 4 pontony. W dwóch pontonach znajdują się nasi pracownicy, w dwóch pozostałych nauczyciel i dodatkowy opiekun od Państwa. Jeśli grupa jest większa i potrzeba większej ilości opiekunów zapewniamy ich my lub zapewniacie ich Państwo we własnym zakresie – konieczna wczesniejsza informacja.

– Na zakończenie ognisko z kiełbaskami i wodą

– Opiekunowie bezpłatnie

– Minimalna grupa to 20 osób, maksymalna grupa to 120 osób

– Spływ pontonami trwa około 70 minut, spacer ścieżką dydaktyczną ok 45 minut + 15 minut przejazd.

– Nie trzeba mieć specjalnego ubrania. Chyba, że zapowiada się na deszcz. Ubranie luźne, najlepiej sportowe i kryte buty.

– Atrakcja przeznaczona dla dzieci przedszkoli, szkół podstawowych i szkół średnich.

Ceny:

55 zł/osobę (w cenie: instruktaż, opieka ratownika, przewodnik, spływ pontonowy, ognisko z kiełbaskami i napojem)

1 opiekun na każde 7 osób – gratis

Opcjonalnie:

Wynajęcie autokaru na dzień, odbiór ze szkoły i powrót – 700 zł/autokar

Dodatkowy opiekun w pontonie zapewniany przez nas – 100 zł na każde 7 osób

Możliwe terminy realizacji: poniedziałek-piątek 10:00 do 16:00

Możliwe godziny rozpoczęcia: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00

Minimalna wielkośc grupy – 20 osób, maksymalna 120 osób

Informacje i rezerwacja:

biuro@rafting-wroclaw.pl, 600820410

Pobierz ofertę do druku w formacie pdf

Sugestia: Wiemy, że z uwagi na sytuację epidemiologiczną nie zaleca się łączenia klas w autokarach. Zalecamy realizację imprezy dla 2 klas w odstępie 1-1,5 godziny. Wówczas jeden autokar obsłuży obie klasy, a koszty autokaru podzielą się na większą ilość osób.