Skip links

Dla kogo?

Oferta przeznaczona jest dla klas szkół podstawowych (7-8) oraz szkół średnich.

Lokalizacja

Przystań Złotniki (Wrocław Złotniki/ Leśnica przy ulicy Skoczylasa, Nabrzeże przy Kładce Złotnickiej okolice adresu Skoczylasa 60, Wrocław). Bieg/marsz na orientacje odbywa się na terenie Parku Złotnickiego, który znajduje się bezpośrednio przy Przystań Złotniki i jest miejscem bezpiecznym.

Terminy realizacji i czas

Dni powszednie od godziny 8:00 do godziny 12:00 co godzinę. Na cały program należy przeznaczyć około 3 godzin.

Wartość merytoryczna

Zajęcia prowadzone przez instruktorów orienteringu.

Program imprezy:

Przyjazd uczestników na Przystań Złotniki. Na terenie przystani uczniowie przejdą szkolenie teoretyczne i praktyczne z posługiwania się kompasem, orientacji mapy oraz czytania mapy i odnoszenia jej do miejsc w terenie oraz azymutu. Następnie zostaną podzieleni na 2-4 osobowe drużyny i wezmą udział w zabawie Bieg na orientacje po Parku Złotnickim. Każda drużyna otrzyma mapę z naniesionymi punktami, które należy odszukać w terenie. Dodatkowo na wyposażeniu drużyny będzie kompas oraz karta na punkty. Na terenie Parku Złotnickiego zostaną rozstawione widoczne lampiony z kasownikami. Każdy punkt posiada oddzielny wzór kasowania. Po odnalezieniu punktu, drużyna kasuje na punkcie swoja kartę. Kryterium wygranej jest dokładność i czas w jakim tego dokonamy, aczkolwiek czas nie jest kryterium koniecznym mając na uwadze specyfikę niektórych grup. Meta znajduje się na Przystani Złotniki. Na ogrodzonym terenie znajdują się paleniska ogniskowe, ławeczki stoliki oraz Centrum Rzadkich Gier Plenerowych – uczniowie mogą spróbować swoich sił w grach plenerowych typu Bule, Bilard Holenderski, Dart i wiele innych). Obszar jest ogrodzony, znajdują się tu toalety oraz zadaszenie, oraz kącik dla nauczycieli z kawą z ekspresu i ciastkami.

Jak do nas dotrzeć?

Istnieją dwie możliwości dotarcia na spływ:

  1. Komunikacja miejska – przyjeżdżamy autobusem lub tramwajem na Pętlę Leśnica. Przystań Złotniki znajduje się ok 800m od pętli. Powrót z Pętli Leśnica.
  2. Wynajęty autokar – w przypadku dotarcia do nas autokarem, przyjeżdżamy na Przystań Złotniki. Z tego miejsca wracamy do szkoły.

Ceny:

Ilość osób 10-20 21-30 31 i więcej
Cena za osobę 60 zł 55 zł 50 zł

*Opiekunowie na każdą klasę do 3 opiekunów gratis

Cena obejmuje:

Szkolenie z orientacji w terenie, organizację i przeprowadzenie zawodów w biegach na, ognisko (w cenie woda, kiełbaski, ketchup, musztarda, pieczywo), korzystanie z infrastruktury Przystani Złotniki (gry, nagłośnienie, toalety)