Skip links
Otwarcie 30.04.2022 już dziś zapraszamy do rezerwacji.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebook: https://www.facebook.com/PontonyBystrzyca

Dzika przyroda, park krajobrazowy oraz obszar chroniony Natura 2000 i to wszystko we Wrocławiu zaledwie 20 minut drogi samochodem od centrum.

Spływy pontonowe przez Park Krajobrazowy Doliny Bystrzycy– to nowa atrakcja turystyczno – rekreacyjna we Wrocławiu. Poczatek spływu i Przystań Jarnołtów znajduje się w Jarnołtowie w okolicy Karczmy Rzym na prawym brzegu Bystrzycy przed mostem Jarnołtowskim.

Z przystani płyniemy dużymi, profesjonalnymi pontonami po malowniczo meandrującej Bystrzycy w większości przez malownicze lasy. Nurt jest łagodny, ale ciągły. W rzece dostrzec można spore ilości zwalonych drzew w skutek podmywania systemów korzeniowych przez Bystrzycę oraz w skutek działalności Bobrów.

Cały odcinek jest spławny i nie ma konieczności wychodzenia z pontonu. Spływ trwa około 70 minut w zależności od stanu wody i tempa wiosłowania. Koniec trasy znajduje się w Leśnicy przed wiaduktem kolejowym. Z mety zabieramy naszych gości naszym transportem (klimatyzowanym autokarem lub busem) do Ratynia (ok 10 min) na ścieżkę dydaktyczną Jarnołtów-Ratyń.

15 minutowy spacer po najciekawszym fragmencie Parku krajobrazowego Doliny Bystrzycy kończy się u nas na przystani w miejscu rozpoczęcia spływu.

Poniższa mapka obrazuje całą trasę. Nad brzegiem Bystrzycy można piknikować lub rozpalić grilla. Doskonały pomysł na letnie popołudnie.

Atrakcja jest doskonała dla rodzin nawet z małymi dziećmi, grup przyjaciół, czy na imprezy rodzinne lub firmowe lub urodziny czy wieczory kawalerskie/panieńskie. Doskonały sposób na słoneczne przedpołudnie lub pogodne popołudnie. W przypadku słabszej pogody, która nie przeszkadza w spływie pontonowym, autokar wozi gości bezpośrednio na miejsce rozpoczęcia spływu.

Przystań Złotniki - Wrocław 20 minut od centrum

50 zł

Spływ pontonowy
  • Dzieci do lat 3 gratis
  • Dzieci do lat 12 – 40 zł
  • Seniorzy 70+ – 40 zł

Cena obejmuje:

Wynajem sprzetu raftingowego
Transport autokarem na start spływu
Instruktaż
Korzystanie z ogólnodostepnej infrastruktury przystani
Udział w animacjach dla dzieci zgodnie z harmonogramem animacji