Skip links

Dolnośląski szlak Dwóch Sióstr – Strzegomka i Bystrzyca Trasa Przygodowa – 19 km, 4 godziny płynięcia

Miejscem rozpoczęcia spływu jest Przystań Złotniki we Wrocławiu. Z tego miejsca autobusem wszyscy uczestnicy są przewożeni na start spływu do Kątów Wrocławskich-Pełcznicy (ok 25 min). Pierwsza część naszego spływu kajakowego odbywa się na bardzo malowniczo wijącej się rzece Strzegomce, następnie w Samotworze wpływamy na Bystrzycę i Bystrzycą przez Jarnołtów płyniemy do Wrocławia. Meta spływu znajduje się na Przystani Złotniki – czyli w miejscu, z którego rozpoczęliśmy naszą przygodę.

Trasa: Kąty Wrocławskie/Pełcznica Młyn – Wrocław Leśnica – ok 19 km

Czas spływu: Rzeki z wyraźnie płynącym nurtem – ok 4 godziny

Przenoski: dwie niezbyt uciążliwe i krótkie przy malowniczych wodospadach w Jarnołtowie – płaski brzeg i łagodne zejście – długość ok 25m każda.

Dla kogo? – z uwagi na fakt, że w obu rzekach występuje wyraźny nurt, szlak ten jest polecany dla osób, które uczestniczyły co najmniej raz w spływie kajakowym i znają podstawy wiosłowania i poruszania się w kajaku.

Kiedy: Dla klientów indywidualnych pływamy w weekendy i dni wolne od pracy oraz długie weekendy, dla grup minimum 16 osób organizujemy spływy w dowolny dzień.

Program:

9:00 – zbiórka na Przystani Złotniki we Wrocławiu przy ul. Skoczylasa 57a i wyjazd autokaru do Kątów Wrocławskich, rozdanie sprzętu i instruktaż

10:00 – wodowanie kajaków i rozpoczęcie spływu

14:30 – przewidywany czas dopłynięcia na metę do Przystani Złotniki pod warunkiem braku dłuższych przerw na trasie płynięcia.

Możliwość piknikowania po spływie na terenie Przystani Złotniki do godziny 19:00.

Do spływów kajakowych używamy 2-osobowych kajaków polietylenowych model Finder. Bardzo wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu, każdy uczestnik otrzymuje wiosło, kapok oraz wodoodporny worek żeglarski po jednym do kajaka.

Płynącym na trasie towarzyszą nasi wykwalifikowani instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo płynących.