Skip links

Wakacje w kajaku – Dolnośląski szlak Dwóch Sióstr – Strzegomka i Bystrzyca – 13 km, 3 godziny płynięcia

Miejscem rozpoczęcia spływu jest Przystań Złotniki we Wrocławiu. Z tego miejsca autobusem wszyscy uczestnicy są przewożeni na start spływu (ok 18 min). Startujemy na malowniczej leśnej polanie Picnic Arena w okolicy Bogdaszowic. Pierwsza część naszego spływu kajakowego odbywa się na rzece Strzegomce, która od Bogdaszowic płynie głównie przez tereny leśne tworząc rozlewiska i mokradła, następnie w Samotworze wpływamy na Bystrzycę i Bystrzycą płyniemy do Jarnołtowa. Przy Jarnołtowskich wodospadach jest przerwa na odpoczynek, plażowanie i kąpiele rzeczne. Najpóźniej o godzinie 16:00 uczestnicy wyruszają w dalszą część. od tego miejsca do mety dzieli nas zaledwie godzina malowniczego spływu. Meta spływu znajduje się na Przystani Wrocław Złotniki – czyli w miejscu, z którego rozpoczęliśmy naszą przygodę.

Trasa: Picnic Arena (Bogdaszowice) – Wrocław Leśnica – ok 13 km

Czas spływu: Rzeki z wyraźnie płynącym nurtem – ok 3 godziny

Przenoski: dwie niezbyt uciążliwe i krótkie przy malowniczych wodospadach w Jarnołtowie – płaski brzeg i łagodne zejście – długość ok 50m każda. – Miejsce na plażowanie.

Dla kogo? – Dla każdego. Spływ nie nadaje się dla bardzo małych dzieci.

Kiedy: W lipcu i w sierpniu pływamy od poniedziałku do niedzieli. Zbiórka o 9:50 na Przystani Wrocław Złotniki

Program:

9:45 – zbiórka na Przystani Złotniki we Wrocławiu przy ul. Skoczylasa 57a i wyjazd autokaru do Kątów Wrocławskich, rozdanie sprzętu i instruktaż

10:450 – wodowanie kajaków i rozpoczęcie spływu

14:00 – przewidywany czas dopłynięcia na metę do Przystani Złotniki pod warunkiem braku dłuższych przerw na trasie płynięcia.

17:00 – przewidywany czas dopłynięcia wliczając plażowanie przy wodospadach w Jarnołtowie

Możliwość piknikowania po spływie na terenie Przystani Złotniki do godziny 19:00.

Do spływów kajakowych używamy 2-osobowych kajaków polietylenowych model Finder. Bardzo wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu, każdy uczestnik otrzymuje wiosło, kapok oraz wodoodporny worek żeglarski po jednym do kajaka.

Płynącym na trasie towarzyszą nasi wykwalifikowani instruktorzy, którzy dbają o bezpieczeństwo płynących.