Skip links
Najpiękniejsza trasa kajakowa we Wrocławiu ponownie otwarta.

Bystrzyca na odcinku z Jarnołtowa do Ujścia to arcyciekawy szlak kajakowy przeznaczony dla osób, które już co najmniej raz uczestniczyły w rzecznym spływie kajakowym.

Długość szlaku:

Szlak ma długość około 15 km. Co się przekłada na 3,5-5 godzin płynięcia w zależności od warunków wodnych i indywidualnych predyspozycji wiosłujących. Dla osób początkujących polecamy wersję skróconą z Jarnołtowa do Leśnicy.

Sprzęt na jakim pływamy:

Dwuosobowe kajaki polietylenowe Finder polskiej produkcji. Bardzo stabilne i wygodne nawet na długie, kilkudniowe  spływy kajakowe. Na krótkim odcinku z Jarnołotowa do Leśnicy pływamy na dwuosobowych kajakach pneumatycznych marki Gumotex Solar. Nie dysponujemy kajaki jednoosobowymi. W przypadku rezerwacji na jedną osobę zastrzegamy sobie możliwość łączenia uczestników w jeden kajak.

Przebieg spływu:

9:45 – Przyjazd na Przystań Złotniki, instruktaż, przejazd autobusem do Ratynia w górze rzeki. 10-minutowe przejście na start spływu. Rozdanie sprzętu i rozpoczęcie spływu.

Pierwszy, 5-kilometrowy etap wiedzie po obszarze Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Przepiękne krajobrazy, ptactwo wodne oraz meandrująca po lasach łęgowych (NATURA2000) Bystrzyca stanowi kwintesencję spływu. Ten odcinek jest przez naszych gości nazywany „wrocławską Biebrzą”.

Następnie uczestnicy dopływają do Przystani Złotniki, gdzie jest jedna niezbyt uciążliwa przenoska. oraz krótka przerwa na Przystani Złotniki.

Drugi odcinek wiedzie obrzeżami Parku Złotnickiego i przecina dziki Park Leśnicki aż do malowniczej elektrowni w Marszowicach. Tu ma miejsce druga nazbyt uciążliwa przenoska bokiem wodospadu.

Trzeci odcinek do Mostu na Janówku to istna „Amazonia z bardzo dużymi zwałkami rzecznymi. Przepływ jest jednak udrożniony i nie ma potrzeby kolejnej przenoski. Następnie uczestnicy dopływają do Mostu Brodzkiego na Janówku. W tym miejscu jest metą spływu. Można jednak jeszcze spłynąć dalej do Ujścia Bystrzycy do Odry, by następnie wrócić do Mostu Brodzkiego (ok 45 min). Nurt jest w tym miejscu łagodny i powrót do Mostu nie jest uciążliwy. Z mety uczestnicy są transportowani na miejsce rozpoczęcia czyli Przystań Złotniki.

Spływy odbywają się w weekendy o godzinie 9:45

Dla grup zorganizowanych zorganizujemy spływ w dowolnym terminie.

Zapraszamy do rezerwacji biletów online.

Pos pływie ognisko z kiełbaskami.

Można do nas dojechać komunikacją miejską.

Czy organizujecie imprezy grupowe?

Organizujemy imprezy grupowe w tym firmowe w połączeniu z cateringiem grupowym, który zapewnia współpracująca z nami firma. Imprezy organizujemy w dowolnie wskazanym terminie w każdy dzień tygodnia. Na przystani posiadamy infrastrukturę piknikową w tym namioty cateringowe. Organizujemy imprezy grupowe i firmowe do 400 osób. Zapytania o pakiety grupowe prosimy przesyłać na adres grupy@rafting-wroclaw.pl

Czy organizujecie wycieczki szkolne?

Mamy specjalną ofertę dla szkół: spływ połączony z ogniskiem z kiełbaskami. Szczegóły w zakładce: https://rafting-wroclaw.pl/oferta-dla-szkol/

Zniżki, rabaty i promocje dostępne jedynie w rezerwacji online.

Przystań Złotniki - Wrocław 20 minut od centrum